Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Saç Ekimi Nerede Yapılır? Bu konu çok önemlidir ve saç ekiminin başarısını doğrudan etkiler. Saç ekimi için doğru merkezi seçmek çok önemlidir. Aşağıda bunun nedenlerini farklı açılardan bakarak ele alacağız.

Saç ekimleri Nerede Yapılmalı?

Saç ekimi yasal olarak hastanelerde ve mümkünse ameliyathane ortamında yapılabilmektedir. Cerrahi tıp merkezleri ve hastaneler bu işlemler için yetkili kuruluşlardır. Plastik cerrahlar ve dermatoloji uzmanları saç ekimi işlemlerinin yönetiminden sorumlu olan kişilerdir. Saç ekimi sırasında ve sonrasında olası problemlerin hızla giderilebilmesi için kurumsal niteliği ön plana çıkmış bilinen sağlık kuruluşlarında yaptırmanızı öneririz. Uzman doktorun sizi görüp planlama yapması önemlidir. Greftlerin alınacağı alan ve ekim yapılacak bölgenin ön değerlendirmesi yapılır.

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Ön değerlendirme sonrası ortalama alınabilecek ve ekilebilecek sayı belirlenir. Bu aşamada aşağıdaki hususlar netleştirilir;

 

  • Saç ekimine gerçekten ihtiyacınız var mı?
  • Bu işlemden beklentiniz nedir?
  • Ense bölgesinden yeterince greft alınabilecek mi?
  • Bir seans yeterli mi?

 

Saç ekimi sonuç olarak cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle plastik cerrahlarında klinikte var olması avantaj sağlayabilir. Büyük hastane yapılanmalarında plastik cerrahlar ve dermatoloji uzmanları birlikte çalışırlar. İkili değerlendirme gerektiğinde bu kurumsal yapılar daha avantajlıdır. Saç ekimi bir ekip işidir. Bu nedenle ekipteki diğer elemanlarında tecrübeli olması önemlidir. Sağlıkçı olmayan kişilere bu işlemin yaptırılması son derece trajik sonuçlara neden olabilir.

 

İşlem sırasında steril şartlara dikkat edilmezse enfeksiyon gelişebilir. Mikrop kapma olarak bilinen bu sorunun yaşanmaması için saç ekimi merlekezinin asgari şartları karşılaması şarttır.

Başarıyı etkileyen en önemli unsurlardan biri ekim yaptıracağınız yerin şartlarıdır. Saç ekimi işlemi ortalama 6-7 saat sürmektedir. İşlem yapılan ameliyathanenin ferah olması ve steriliteye dikkat edilmesi gerekir. Ferah ve havadar bir alanda yapılması en uygundur. Birçok merkezde ekim sırasında hastaların oyalanması için televizyon bulunur. Türkiyede hastane ve cerrahi tıp merkezleri sürekli denetlenmektedir. Denetimler sayesinde en uygun şartlar sağlanmaktadır. Sağlık kuruluşları bu ölçüte dayalı ruhsatlandırılır. Tüm bu nednlerle saç ekiminizi mutlaka sağlık kuruluşlarında yaptırın. Kötü sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız bu en önemli kıstaslardan biridir.

Acıbadem Saç Ekimi Merkezleri


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Mesaj Yolla WhatsApp
SMesaj Yolla WhatsApp