SAÇ EKIMI NEDIR?

Saç Ekimi Nedir? Sorusuna yanıt vermeden önce saç dökülmesi hakkında kısa bilgi vererek konuya başlamak istiyoruz.

Saç dökülmesi yaş, cinsiyet ve genetik faktörlerle oluşur. Saç dökülmesi ileri aşamalarda kelliğe kadar giden bir sürece neden olabilir. Saç dökülmesi bazen yanık ve travmalar sonrasında oluşabilir. Bazen yapılan cerrahi müdahaleler saç dökülmesine neden olur. Saç dökülmesinin diğer nedenleri arasında vitamin eksiklikleri, saçlarda aşırı kepeklenme, uzun süre şapka kullanımı sayılabilir. Saç dökülmenizin hangi seviyede olduğunu öğrenmek isterseniz “başvur” bölümündeki resimlerden size uygun olanını seçiniz. Bu formu bize gönderirseniz size daha fazla yardımcı olabiliriz.

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi

Saç ekimi en çok ense bölgesinden alınan saç kökleri ile yapılır. Saç kökleri enseden alınır ve kel olan ya da saçların seyrek olduğu alana ekilir. Bu nedenle bu işleme saç nakli ya da saç transplantasyonu denilmektedir. Saç ekim işlemi lokal anestezi altında yapılır. Saçların alındığı ense bölgesi ve saçların ekildiği ön ve üst kafa derisi lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu nedenle saç ekimi sırasında ağrı duyulmaz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nedir; Saç kökleri özel aletlerle ense bölgesindeki saçlı deriden tek tek alınmaktadır. Alınan saç kökleri ayrı bir yerde ekim için hazırlanır. Saç kökleri hangi alana ekilmek isteniyorsa o bölge saç ekimine hazır hale getirilir. Saç ekimi yapılacak alana saç köklerinin yerleştirileceği yerler dar ve küçük delikler halinde tek tek hazırlanır. Ekim için hazırlanmış saç kökleri alınır ve teker teker bu deliklere ekilir. Modern saç ekimi bu şekilde yapılmaktadır. Bu ekim işlemine saçlar tek tek alındığında FUE tekniği denmektedir.

Saç ekimi sadece hastane ve cerrahi tıp merkezlerinde yapılabilmektedir. Plastik cerrah ve dermatologların yönettiği ekipler saç ekimini yapabilmektedir. Bu nedenle bu tür ekiplerin çalıştığı sağlık kurumlarına giderek ön görüşme yapmanızı öneririz. Bizim önerdiğimiz telefonlar yukarıdaki gibidir. Online fikir almak isterseniz “başvur” bölümünden saçlarınızın dökülme şekline göre uygun seçeneği işaretleyiniz. Size en kısa zamanda dönüş yapmaya çalışacağız. Görüşmek dileğiyle.

Sık sorulan sorular bölümünde detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Aşağıda da en çok merak edilenleri sıralamaya çalışacağız.

FUE saç ekiminin yapılışı şematik görünüm

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Saç ekimi yasalar gereği sadece cerrahi tıp merkezleri ve hastanelerde yapılabilmektedir. Bu nedenle bu tip sağlık merkezleri haricindeki yerlerde asla saç ekiminizi yaptırmayınız. Kozmetik bir işlem için sağlığınızdan olabilirsiniz. Daphne olarak saç ekimi uygulamaları için yukarıdaki telefon numaraları ile bağlantıya geçmenizi öneriyoruz. Bu merkezlerde  ekim yapan ekip size daha net bilgiler verebilir. Ön görüşme randevuları alarak bu merkezdeki uzman doktorlarla görüşünüz.

Acıbadem Saç Ekimi Merkezleri

Saç ekimi ameliyathane şartlarında yapılır

Saç ekimi sadece plastik cerrahi ve dermatoloji uzmanlarının denetiminde yapılabilmektedir. Ameliyathane koşullarında ve hijyenik şartlara uyulması çok önemlidir. Hastane ve tıp merkezlerinde yapılması olası sorunları önleme açısından önemlidir. Bu yapılar kurumsal olduğundan takiplerinizin de düzenli yapılması sağlanır. Ekimi öncesinde uzman doktorların ve ekibin değerlendirmesi önem taşır. Uygun olmayan bir kişide ekimin sonuçları da kötü olacaktır. Beklentileri karşılamayacaktır.

Acıbadem DHİ Saç Ekimi

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekiminden sonraki dönemde ekilen saçlar önce hafif uzar. Sonra yavaş yavaş dökülürler. Dökülme evresini tekrar çıkma evresi izler. Bu evrenin süresi yani saçların tekrar uzaması kişisel farklılıklar göstermektedir. 3 ay kadar kısa olabileceği gibi 1 yıl kadar uzun olabilir. Bu nedenle saç ekiminden sonra ortalama 6 beklemek gerekir. 6 ay sonra saç ekiminin sonuçları belirgin hale gelmektedir.

Ekilen Saçlar Dökülür mü?

Bu soru en çok sorulan sorulardan biridir. Haklı olarak uzun vadede dökülecekse neden ekim yapılsın. Ekilmiş saçlar dökülmez. Bunun nedeni ense bölgesinden saç kökü alınmasıdır. Ense bölgesi tüm insanlarda en geç dökülen yani dökülmeye en dayanıklı saç bölgesidir. Genetik olarak böyle bir özelliği vardır. Transfer edildikleri üst kafa bölgesine bu genetik nitelikleri taşırlar. Bu sayede ekilen bu saçlar dökülmez.

Saç Ekimi Sırasında Ağrı, Acı Olur mu?

Saç ekiminden korkmanıza gerek yok. Bu işlem ağrılı değildir. Lokal anestezi yapılmaktadır. Lokal anestezi yapılmaz ise tabii ki ağrılı olur. Bu nedenle yapılan merkezin deneyimli sağlık kuruluşu olması önemlidir. Böylece en konforlu şekilde ağrısız ekim yapılabilir.

Saç Ekimi Kaç Saat Sürer?

Bu operasyon ortalama 4-6 saat süren bir işlemdir. Bunun nedeni saç ekiminin ince işçilik gerektiren emek yoğun bir uygulama olmasındandır.

Doğal Saç Ekimi Nedir?

Doğal saç ekimi ekilen saçların doğuşta var olduğu gibi doğal görünmesini ifade eder. Tüm sağlık kuruluşları en doğal görünümle saç ekmeye çalışmaktadır. Burada doğal görünümü sağlayacak şey ekimi yapan ekibin bu konudaki deneyimidir. Bu nedenle saç ekimini yapan tecrübeli, güvenilir ve bilinen kuruluşlarda bu işlemi yaptırmalısınız.

Doğal Saç Ekimi

Bize Ulaşın

[contact-form-7 404 "Not Found"]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Mesaj Yolla WhatsApp
SMesaj Yolla WhatsApp