Saç Ekimi için Bilinmesi Gerekenler

Saç Ekimi için en sık sorulan soruları aşağıda sizin için derledik. Daha fazla bilgi için bize mail yoluyla yada whatsapp 05325670200 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi için Bilinmesi Gerekenler

Saç Ekimi için Bilinmesi Gerekenler

Saç Ekimi için Sık Sorulan Sorular?

Saç ekimi yaptırdım saçlarım ne zaman çıkacak?

Saç ekimi öncesinde saç alınan bölgede ki tüm saçlar kısaltılır. Bu nedenle 3 numara tıraş makinesi ile kesildiğindeki uzunluk kadar saç boyları oluşur. Bu saçlar ekim yapılacak alana yerleştirilir. Yani transfer edilir. Biz bu ileme saç ekimi diyoruz. Ekilen saçlar öncelikle ekilen bölgeye 7-10 gün içinde kaynar. Daha sonra yavaş bir uzama süreci başlar. 3 ay içinde ise ekilen saçların döküldüğünü görürüz. Dökülen saç kökleri yeni saç üretmeye başlar. İşte bu yeni saç üretimi 1 yıla kadar uzayabilir. Yani ortalama 6 ay sonrasında sonuçlar gözlemlenmeye başlar. Fakat sonuçların tam oturması ve istediğimiz görüntünün oluşması bir yıla kadar uzayabilir.

Ekilmiş saçlar dökülür mü? Tekrar kel olur muyum?

Ekilen saçlar tekrar dökülmez. Bunun nedeni ilginçtir. Bilindiği gibi saç ekimi için saçlar ense bölgesindeki saç köklerinden alınmaktadır. Alınan bu saç kökleri genetik kod olarak dökülmemeye ya da zor dökülmeye programlanmıştır. Bu nedenle kök olarak aynı karakterleri ekildikleri yerde de devam eder. Bu sebeple ekilen saçlar uzun dönemde dökülmezler.

Saç ekimi ne kadar zaman almaktadır?

Saç ekimi ekim yapılan alanın büyüklüğüne göre 4-6 saat kadar sümektedir. Ortalama 2000-3000 kök ekimi yapılmaktadır. Bazen saç ekimi esnasında molalar verilerek hasta ve ekip dillendirilmektedir. Saç ekimi uzun süren bir işlemdir. Oldukça ince bir iştir ve yoğun emek harcanmaktadır. Bilgi ve tecrübe hem işlemin güvenliğini artırmakta hem de süresini kısaltmaktadır.

Saç ekimi işlemi ağrılı mıdır?

Saç ekilen bölgede saç alınan bölgeye lokal anestetiklerle uyuşturulur. Uyuşturma usulüne uygun yapılırsa saç ekimi sırasında kesenlikle ağrı duyulmaz. Saç ekimi uzun süren bir işlemdir. Bu nedenle ağrı duyulması önlenmelidir. Saç ekimi esnasında Lokal anestetiklerin etkisi azalırsa yani ağrı duyulursa uygulama yapan doktora mutlaka bunu bildirmelisiniz. Hemen ek anestezi yapılarak ağrı giderilebilir.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra ağrı oluyor mu?

Saç ekimi yapılan bölgede işlem sonrası nadiren ağrı olur. Ağrı olsa bile verilen ağrı kesici ilaçları kullanmanız yeterli olacaktır. Fazla ağrı beklenmeyen bir durumdur. Böyle bir durum olursa doktorunuzu aramanız gerekir.

Saç ekimi yapıldığında nadiren başarısızlık olduğu söyleniyor bu doğru mu?

Doğru yerde ve doğru şekilde uygulanan bir saç ekimi başarısız olmaz. Fakat doktor olmayan ve gerekli şartları yerine getirmeyen yerlerde yaptırırsanız saç ekimi uygulaması başarısız olabilir. Hatta genel sağlığınız açısından riskler oluşabilir. Bizim işlem yaptığımız hastaneler ve tıp merkezleri Acıbadem grubuna aittir. Acıbadem gurubunun bu merkezleri JCI standartlarına sahiptir.

Saç ekimi nerede yaptırılabilir?

Sağlık bakanlığı saç ekimi için sadece hastane ve cerrahi tıp merkezlerine izin vermiştir. Bizim önerdiğimiz merkezler böyledir. Daphne saç ekim ekibi Acıbadem Hastanelerinin yukarıdaki lokasyonlarında işlemlerini yapmaktadır.

Saç ekimi fiyatları ne kadar?

Saç ekimi ince işçilik gerektiren ve uzun süren bir işlemdir. Profesyonel ekiplerce yapılmalıdır. Bizim ekibimiz Plastik cerrahi uzmanları ve Dermatoloji uzmanlarından oluşmaktadır. Ayrıca yardımcı teknisyen ekibimiz bu uzmanlar tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle saç ekimi fiyatlarından daha önemlisi doğru yer ve doğru ekiptir. Saç ekimi fiyatları birbirine yakındır. Genelde 2000-3000 saç kökü ekilir. Fiyatlar otalama olarak buna göre belirlenir. Güncel Saç ekimi fiyatları için merkezlerimizi arayın. Bize mail yollayınız.

Saç ekimi forum sayfaları?

Saç ekimi ile ilgili forum sayfalarında saç ekimi yaptıranlar bu deneyimlerini paylaşmaktadırlar. Kişisel deneyimler farklılıklar gösterebilir. Genel olarak saç ekimi forum sayfalarında olumlu yorumlarla karşılaşırsınız. Nadiren forumlarda yer alan olumsuz yorumlar yetkisi olmayan kişiler tarafından yapılan saç ekimi uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Size önerimiz detaylı bilgi için bizim merkezlerimize başvurmanızdır. Saç ekimi merkezlerimizde plastik estetik cerrahlar ve dermatologlar size özel değerlendirmeler yapacaklardır. Üstelik bunun için bir ücret ödemeyeceksiniz.

Saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmeli?

Saç ekimi sonrası saç ekimi ekibince önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalıdır. Ekim yapılan bölgedeki saçlar ilk günlerde hassastır. Bu nedenle üstü kapatılmaz. Böylece nakil yapılan saç kökleri daha kolay ekim yapılan alana yerleşir. İki gün sonra kontrole gidilmelidir. Saç ekimi sonrası ödem oluşmasını önlemek için yüksek yastıkta yatılmalıdır. İlk iki gün istirahat etmek iyi gelir.

Saç ekimi video sunumlarına nasıl ulaşabilirim?

Saç ekimi video kayıtlarını sitemizde yayınlayamıyoruz. Türkiye’de bu tip yayınların yapılması yasaktır. Fakat youtube gibi video yayınlayan sitelerde bu tip videolara ulaşabilirsiniz.” Fue hair transplantation” şeklinde ya da sadece “hair transplantation video” “hair transplantation” şeklinde arama yaparak videolara ulaşabilirsiniz. Bu videolar saç ekimi konusunda size fikir verecektir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi ense bölgesindeki saçlı deriden alınan saç köklerinin saçsız bölgelere ekilmesi işlemidir. Kel olmuş ve saç ekilecek bölge saç ekimi için hazırlanır. Her saç kökü için saç ekimi yapılacak alana bir delik açılır. Saçların çıkış yönüne uygun olacak şekilde bu delikler hazırlanır. Başın arka tarafından yani iki kulak kepçesi arasındaki saçlı deriden alınan saç kökleri ekim yapılacak alana tek tek ekilir. Bu işlem emek gerektiren uzun bir işlemdir. Yaklaşık 4-6 saat sürmektedir. Saç ekimi sırasında genel anestezi uygulanmaz. Lokal anestezi yeterlidir.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Mesaj Yolla WhatsApp
SMesaj Yolla WhatsApp