FUE Yöntemi Saç Ekimi

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi en çok kullanılan saç ekimi yöntemlerinden biridir. Günümüzde FUE ve DHI yöntemleri en çok uygulanan saç ekim teknikleridir. Hemen hemen tüm kliniklerde FUE uygulanırken bazı özel merkezlerde DHI tekniği de uygulanmaya başladı. Bizde bu merkezlerden bir tanesiyiz. FUT tekniği ise neredeyse tarihe karışmıştır. Şimdilerde çok gerekmedikçe uygulanmamaktadır. Aşağıda FUE yönteminden kısaca bahsedeceğiz. DHI yöntemi hakkında bir başka sayamızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Fue saç ekimi nasıl yapılır

FUE Ne Demektir?

FUE Yöntemi Saç Ekimi; FUE yöntemi İngilizce adıyla yöntemin baş harflerinden oluşur. FUE’nin açılımı Folikul Unit Extraction dur. Bunu anlamı saç kökü yani folicül’ün, unit olarak yani tek ve bütün bir ünite halinde, extraction yani toplanması çıkarılması anlamına gelir.

İşin özeti saç kökleri bulunduğu alandan başka bir deyişle ense bölgesinden tek tek toplanmaktadır. Ense bölgesinden alınan bu saç üniteleri ekim için hazırlanır. Saç kökleri tek ünite halinde alınırken özel aletler kullanılır. Bu aletlere mikro motor denmektedir. Saç köklerinin tabanına kadar inen ve küçük silindirler şeklinde saç kök etrafını kesen aletlerdir. Bu aletler son yıllarda FUE tekniğinin yaygınlaşmasıyla birlikte hızla gelişmiştir. Bu aletler sayesinde çok az yani minimal bir travma ile saç kökleri bulundukları yerden alınabilmektedir. Bu alandaki teknoloji oldukça yeterli hale gelmiştir fakat gelişimi hala devam etmektedir.

 

Fue Yöntemi saç ekimi, ekim aşaması

Mikromotor Yöntemi

Saçlar Mikromotor adlı aletler yardımı ile tek tek alınır.Her alınan birime bir greft adı verilir. Greftlerde bir saç teli bulunacağı gibi bu üç saç teline kadar çıkabilir. Greftleri FUE tekniği ile toplayan operatör bu ayrıntılara dikkat eder. Greftlerin zarar görmemesi için fazla bekletilmeden ekilmesi şarttır. Bu nedenle saç ekimi ne kadar hızlı yapılırsa başarısı o oranda artar. Toplama işemini yapan robot teknolojisi de mevcuttur. Fakat günümüzdeki robot teknolojisi henüz yeterince hızlı değildir. Bu nedenle operasyon mikromotorlarla yaygın şekilde yapılmaktadır.

 

Bize Ulaşın

Biz FUE yöntemini kullanıyoruz ve saç ekimi için bu yöntemi herkese öneriyoruz. Bu yöntemle ilgili daha fazla bilgi için online konsültasyon formunu doldurunuz. Görüşmek dileğiyle. FUE yöntemi öncesi ön görüşmelerden ücret alınmamaktadır. Arzu ederseniz aşağıdaki whatsaap numarasınada fotoğraf yollayabilirsiniz. Bu görüşmeler sonunda FUE saç ekim fiyatları hakkında size detaylı bilgi iletebiliriz. Fue saç ekimi öncesi sonrası fotoğrafları malesef yayınlayamıyoruz. Fue saç ekimi için geldiğinizde hastanedeki sizinle ilgilenen uzman doktor bu konuda size bilgi verebilir.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Mesaj Yolla WhatsApp
SMesaj Yolla WhatsApp