DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi yeni bir saç ekimi yöntemidir. Diğerlerinden en önemli farkı greftlerin yani saç köklerinin ense bölgesinden alındıktan sonra doğrudan ekilmesidir. FUE yönteminde saçların ekileceği alana önce küçük delikler ya da diğer deyişle kanallar açılır. Bu yöntemde ise kanal açmadan doğrudan özel bir alet yardımı ile ekim yapılır. 

Bu yöntemle saç ekimi sadece küçük alanlara ve az sayıda greft ekimi için uygundur.

DHI saç ekimi yapılışı

DHI Yönteminin Avantajları

DHI saç ekiminin FUE yöntemine göre bazı avantajları söz konusudur. Köklerin alınması ve ekim aynı anda yapıldığından kökler dış ortamda kalmaz ve hemen tekrar vücuda tekrar yerleştirilmiş olur. Bu nedenle beklemeden kaynaklanan hücre kayıpları en aza indirilmesi sağlanır. DHI saç ekiminde ekilen saçların tutma ihtimalini böylece arttırmış oluyoruz. Ekilen saçlardaki olası kayıp en aza indirgenmiş olur. Kökler neredeyse hiç vücuttan çıkmamış gibi tekrar vücuda girer.

DHI saç ekiminde bir diğer avantaj ise kanal açılmamasıdır. Kanal ya da ekilecek bölgeye küçük delikler açılırken ne kadar dikkat edilirse edilsin bölgedeki normal saçlara zarar verilebilir. DHI saç ekiminde ise tek tek görerek ekim yapıldığından bu saçlar zarar görmez.

DHI saç ekimi tekniğinde kanal açılmıyor olması dokuda ödem ve kanamanın en az olmasını sağlar. Bu önemli bir avantajdır. Böylece yara iyileşmesi çok hızlı olur. DHI saç ekimi sonrası iyileşme daha hızlı olduğundan sizi görenler saç ekimi yaptırdığınızı zor anlar. Bu sayede işinize ve normal hayata daha hızlı dönebilirsiniz.

DHI yöntemi ile saç ekiminde işlem biraz daha uzun sürer. Daha fazla personel ve daha yoğun bir emek gerektirir. Bu nedenle DHI saç ekimi fiyatları FUE saç ekimi fiyatlarından daha pahalıdır.

 

DHI Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Saç kökleri ya da greft olarak bilinen foliküler saç üniteleri enseden tek tek toplanır. Bu kökler hemen özel saç ekim aletine yada genel adı ile saç ekim kalemine yerleştirilir. Doğrudan saç ekimi yapılacak saçsız bölgeye tek tek ekilir. Uygulama lokal anestesi kullanılarak yapılır.

 

DHI Saç Ekiminin Diğer Yöntemlerden Farkları

 • Kanal açılmadığından oldukça kansız sayılabilir.
 • Ekim yapılan alanda ödem olmadığından hem ekim hem de iyileşme hızlı olur.
 • Ekimden Sonra neredeyse ekim yapılan alan fark edilmez
 • Kanama ve kabuk oluşumu neredeyse olmaz
 • Dokuda ödem oluşmaz
 • İyileşme hızlıdır
 • İşinize ve normal hayata daha erken dönersiniz
 • Bu Yöntem tecrübe ve emek gerektirir. Biraz uzun sürse de alınan sonuçlar bu emeğe değer.
 • Bu nedenle diğer yöntemlerden pahalıdır.
 • Saçlar tek tek ve görerek ekildiği için normal saç yönlerine benzer yönlerde ekilir. Bu nedenle dhı saç ekiminde görünüm normale yani doğal görünüme en yakındır.
 • İstenirse daha sık ekim yapılır
 • Ekilecek bölgedeki saçlar zarar görmez
 • Ekim sırasında greftler daha az zarar görür. Bu sonuçların daha iyi olmasına neden olur
 • Ekim bölgesine kanal açılmaması yara, iz ve enfeksiyon olasılığını azaltır

 

DHI Saç Ekimi Merkezleri

Bu yöntemi uygulayan merkez sayısı kısıtlıdır. Emek ve tecrübe gerektirdiğinden daha az uygulanan bir yöntemdir. Biz merkezimizde bu yöntemi uyguluyoruz. Sonuçları ve iyileşme süreci nedeniyle en çok tercih ettiğimiz yöntemdir. Bize ulaşarak doktorlarımızdan ön görüşme randevusu almanızı öneririz.

Acıbadem DHI Yöntemi Saç Ekimi

Bize Ulaşın
[contact-form-7 404 "Not Found"]

DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI saç ekimi fiyatları için aşağıdaki telefondan bize ulaşın. WhatsApp linkini tıklayarak bu numaraya fotoğraf gönderin. Doğru değerlendirme için 3 fotoğrafa ihtiyacımız var. Saçlı deri bölgesi önden, tepeden ve arkadan net görülebilmelidir. Bize her zaman ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağız.

Telefon: +90 538 445 17 17

İlginizi Çekebilecek Sayfalar

FUE Saç Ekimi
Saç Dökülmesi
Saç Ekimi
Bize Ulaşın

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Mesaj Yolla WhatsApp
SMesaj Yolla WhatsApp