Saç Ekimi

Saç ekimi prosedürü kısaca aşağıdaki aşamalardan oluşur.

Saç Ekimi İçin İletişim

Saç Ekimi İletişim

Saç Ekimi İletişim

Saç ekiminde ilk adım olarak ücretsiz ön görüşme için doktorlarımızdan randevu almanızı öneririz. Bize telefon numaranızı gönderirseniz biz sizi arayıp randevunuzu düzenleyebiliriz. Saç ekimi ön görüşme için vaktim yok diyorsanız sizin hakkınızda fikir edinmemizi sağlaması için sitemizdeki başvur bölümündeki formunu doldurunuz. Size en uygun saç tipini işaretleyin, kişisel bilgilerinizi doğru şekilde yazdığınızdan emin olun ve bize gönderin. Arzu ederseniz fotoğrafınızı ilave ederek  0538 445 17 17numaralı telefona da yollayabilirsiniz. Saç ekimi değerlendirmemiz için gönderdiğiniz fotoğraflar üç açıdan çekilmelidir. Ön, yan ve arka kafa bölgelerinin görünür olması önemlidir.

Ekim Öncesi Değerlendirme

Saç ekim gününe karar verilir. Saç ekim yapılacağı gün randevu saatinden bir saat önce gelmeniz gerekmektedir. Ön hazırlıklar saç ekimi personeli tarafından yapılır. Saç ekimi odasına alınıp  ekim yapılacak alan ve saçların alınacağı alan işaretlenir. Saç ekimi yapılacak alan ve saçların alınacağı alan antiseptik solusyonlarla temizlenir. Bu alanlara lokal anestezik enjeksiyonu yapılır. Lokal enestezik etkisini 10-15 dakika içerisinde etkili olmaya başlar.

öncesi değerlendirme, uygun musunuz?

öncesi değerlendirme, uygun musunuz?

Fue Yöntemi Greftlerin Toplanması

Saç kökleri bu aşamada tek tek alınmaktadır. Bu tekniğe FUE tekniği denmektedir. Saç kökleri mikromotor adı verilen bir alet yardımı ile yapılır. Tek tek alınan saç kökleri özel bir solusyonun içine konur. Teknisyenlerden bir tanesi bu saç köklerini solusyon emdirilmiş petlerin üzerine teker teker sıralar.

fue saç ekimi

fue saç ekimi

Saç Ekimi İçin Kanal Açılması

Saç köklerini bir önceki aşamada toplamış idik. Şimdi ise bu köklerin ekileceği yerleri hazırlayacağız. Köklerin ekileceği alanların hazırlanması oldukça zahmetli ve deneyim gerektiren bir uygulamadır. Ekim için her köke bir kanal hazırlanır. Kanal açma işlemi saçların çıkış yönümü belirleyeceğinden doğal görünümlü saç ekilmesi için önemlidir. Bu işlem özel bistürüler yardımıyla el ile yapılır.

Saç Ekimi İçin Kanal Açılması

Saç Ekimi İçin Kanal Açılması

Saçların Ekimi

Yan tarafta ekim için hazırlanmış saçlar tek tek kanallarla ekilir. Ekim işlemi sistematik şekilde yapılır. Yan tarafta ekim için hazırlanmış saçlar tek tek kanallarla ekilir. Ekim işlemi sistematik şekilde yapılır.  Birkaç personel aynı anda ekim yapar. Ekim işlemi bittikten sonra bölge usulüne uygun kapatılır. Ekim  yapılan alan kapatılmaz. Bundan sonra biraz dinlenip istediğiniz zaman evinize gidebilirsiniz. İki gün  boyunca saç ekim ekibimizin önerilere uymalısınız. Doktor tarafından önerilen ilaçları  kullanmalısınız.

 Ekim Sonrası Kontrol

Genellikle iki gün sonra kontrole gelmeniz önerilir. Bu kontrolde uygun şekilde saçlar yıkanabilir. Size özel Genellikle iki gün sonra kontrole gelmeniz önerilir. Bu kontrolde uygun şekilde saçlar yıkanabilir. Size özel  tavsiyelerde bulunabiliriz. Saçlarınız ekimden sonra yavaş yavaş uzar. Yaklaşık 6 ay içinde ekilen saçlarınız  çıkar. Geçmiş olsun

ekim sonrası

ekim sonrası

Acıbadem Daphne Hair Transplantation

Ckinicante Hair Transplant Center

Hemen Mesaj Yolla WhatsApp
SMesaj Yolla WhatsApp